خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
5 راه پلاستيك كه انقلابي در صنعت بهداشت ايجاد كرد محصولات پلاستيكي .

محصولات پلاستيكي

5 راه پلاستيك كه انقلابي در صنعت بهداشت ايجاد كرد

پلاستيك به طور قابل توجهي بر تمام بخشهاي صنعت تأثير گذاشته است ، اما در مراقبت هاي بهداشتي ، پيشرفت هاي چشمگيري داشته است.

1. عقيم بودن


از پلاستيك به طور گسترده اي براي ايجاد ابزار پزشكي و پزشكي مانند دستكش جراحي ، سرنگ ، قلم انسولين ، لوله هاي IV ، كاتتر ، تقسيم بادي و غيره استفاده شده است. اين محصولات براي استفاده يكبار مصرف ايجاد مي شوند و با از بين بردن نياز به عقيم سازي و استفاده مجدد از دستگاه
 

از پلاستيك همچنين براي ايجاد سطوح لمسي ضد ميكروبي خاص استفاده مي شود كه مي تواند باكتري ها و ساير ميكروب ها را از بين ببرد و در نتيجه شيوع بيماري هاي خطرناك را كاهش مي دهد. در حقيقت ، پلاستيك ضد ميكروبي به عنوان يك اثر بسيار بالا در از بين بردن باكتري ها شناخته شده است و قادر است عوامل بيماري زا را از بين ببرد حتي اگر سطوح گفته شده به طور منظم تميز نشوند.

2. ايمني پيشرفته


طبيعت بادوام پلاستيكها امكان استفاده از آن را در ايجاد وسايل ايمني پزشكي مانند كلاهك هاي ضد دستكاري روي بسته هاي پزشكي ، بسته هاي تاول زده و كيسه هاي مختلف دفع مواد زائد پزشكي فراهم مي كند. پلاستيك ها نيز ضد شكن هستند و بنابراين يك گزينه مناسب براي ذخيره سازي و حمل و نقل ايجاد مي كنند. علاوه بر اين ، با استفاده از پوشش هاي محافظ ، مي توان از پلاستيك ها براي حفظ موثر تماميت مواد ديگر استفاده كرد. به عنوان مثال ، از پلاستيك ها به طور گسترده اي براي ايجاد كيسه هاي غير قابل نفوذ در معرض خطر زيستي براي حمل مواد مانند ضايعات پزشكي استفاده مي شود.

3. افزايش راحتي


پيش از اين ، صنعت مراقبت هاي بهداشتي از تجهيزات پزشكي فلزي يا فلزي به ويژه در زمينه پروتز استفاده مي كرد. اكنون ، با داشتن دوام و قابليت استفاده از پلاستيك ، اكنون از آن به عنوان جايگزيني براي چنين اجزاي فلزي استفاده مي شود. پلاستيك ها نه تنها راحتي بهتر را فراهم مي كنند بلكه راه حل هاي تخصصي را نيز فراهم مي كنند كه زندگي سالم و طبيعي را فراهم مي كند. به عنوان مثال ، بيماراني كه به فلزات خاصي حساسيت دارند از پلاستيك استريل و ضد حساسيت استفاده مي كنند كه امكان مراقبت و درمان بهتر را فراهم مي كند.

4. برنامه هاي ابتكاري


از آنجا كه پلاستيك را مي توان با توجه به نياز يك برنامه خاص قالب گيري كرد ، همچنين براي توليد دستگاه هاي پزشكي جديد مورد استفاده قرار مي گيرد. در حال حاضر از پلاستيك ها در دستگاه ها و روش هاي جراحي استفاده مي شود ، و محصولاتي مانند ضربان سازهاي مدرن ، استنت ها يا دستگاه هاي جايگزين مفصل به دليل توانايي سازگاري با كوچكترين و پيچيده ترين قالب ها.

5. مقرون به صرفه بودن


پلاستيك ها نه تنها مي توانند با نرخ مقرون به صرفه به توليد انبوه برسند ، بلكه كاربردهاي وسيع تري را نيز در اختيار شما قرار مي دهند و آن را به يك سرمايه گذاري ارزشمند تبديل مي كنند. و در حالي كه دستگاه هاي پزشكي مبتني بر فلز مستعد ساييدگي و همچنين خوردگي هستند ، مي توان پلاستيك را براي مقاومت در برابر چنين استرسي و جلوگيري از چنين شرايطي درمان كرد. اين نه تنها هزينه هاي ايجاد شده در هنگام ايجاد دستگاه هاي فلزي را كاهش مي دهد بلكه باعث كاهش زمان و تلاشي مي شود كه در غير اين صورت از دستگاه هاي فلزي گفته مي شود.

 


برچسب: پلاستيك، يكبار مصرف، ،
بازدید:

نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۱۴:۵۵ توسط:مريم كريمي موضوع:
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
موضوعات
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 53
دیروز : 14
افراد آنلاین : 1
همه : 1876
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
لینک های روزانه
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ]